Listopad 2013

Nespěchejte se sexem!

18. listopadu 2013 v 15:43 | výzkum |  Na co pozor
Oddálení sexu může přinést šťastnější vztah.
Mladí lidé si v současnosti v drtivé většině nedovedou představit, že by do jejich partnerského života nepatřil sex. Nové studie ale ukazují, že pokud na něj nespěchají, jejich vztah bude hlubší a trvalejší.

Američtí vědci srovnávali údaje z dotazníku o partnerských vztazích 2 035 osob. Z databáze vybrali jedince, kteří si demograficky odpovídali.

Součástí otázek byla věta: "Kdy jste se svým současným partnerem začali se sexem?"

Vztah je víc než sex
Statistickou analýzou vyšlo najevo, že vztahy dvojic, které s intimním životem počkaly do svatby, jsou o více než pětinu stabilnější než u partnerů, kteří spolu začali spát hned po seznámení.

Zdrženlivé páry také uváděly o 20 procent větší spokojenost se vztahem a o 15 procent vyšší uspokojení ze sexu.

"Výzkum se zaměřil na pocity respondentů, ne na délku vztahu," upozorňuje vedoucí studie Dean Busby, profesor z Brighamské univerzity, a dodává: "Ve vztahu jde o víc než o sex a my jsme zjistili, že ti, kdo si počkají, jsou později šťastnější. Je to zřejmě tím, že se spolu naučí přednostně komunikovat a řešit problémy."Pár věcí, jež by měla žena umět :-)

18. listopadu 2013 v 15:41 | Lenka Černá |  Na co pozor

Co mužům na jejich ženách nejvíc chybí?


1. "Schopnost logického uvažování," popisuje Lenka Černá, kouč partnerských vztahů. A dodává pravou podstatu této mužské touhy. "Ženy jsou někdy pro muže příliš emoční a neumí se rozhodovat i bavit pouze za použití logiky."

2. Nedostatečné výrazy obdivu. Druhým důvodem je tedy chvála. "Podle průzkumů má většina mužů pocit, že je žena nedostatečně chválí. I to bývá častou příčinou nevěry a koukání se jinde," vysvětluje Černá. "Muži prostě potřebují mít pocit, že jsou úspěšní a umí zajistit rodinu a uspokojit ženu."
Je to i logické. Stejně tak jako každá žena chce být dobrou matkou a být chválena za vzhled, muž potřebuje cítit, že je úspěšný.

3. Praktičnost. Jasně si říci, co a jak uděláme, a podle toho se zařídit. Emoce dát stranou a jednat stejně jako v oblasti práce.

4. Spontánnost. Muži mají rádi, když jsou ženy své, přirozené. Smějí se a chovají klidně trochu nevhodně. "Hlavně když nejsou svázané," doplňuje Černá.

5. Flegmatismus (neřešení zbytečností). "Muži jsou alergičtí na to, jak ženy mají tendenci všechno řešit. Proč jsi to tak řekl a jak jsi to myslel? Jak to tedy uděláme? Proč to tak chceš udělat? To jsou tisíce otázek! A přitom někdy stačí nechat to být a ono to vyplyne," doporučuje kouč.

6. Pochopení. Ruku na srdce. "My ženy často a zbytečně své polovičky omezujeme, žárlíme a dohadujeme se kvůli každému fotbalu. Mužům podle mě schází ten pocit, že je partnerka neuzurpuje a žije si vlastní život," uzavírá Lenka Černá.

Moje básnička LOVE

14. listopadu 2013 v 15:12 | Renča |  Potěšení
Ahoj, tady zase ERenča, chci napsat o sobě jenom to, že mám fakt divný zájmy :D
Třeba psaní básniček anebo vykládání karet :D co vy na to?
Taky jsem vybrala jedinou z mých básní, o které si myslím, že by se sem hodila:-))

Co je to láska?

To je takový pocit,
že všechno se vznáší,
že nic špatného není.
Je to sladké potěšení,
to co osuší Ti slzy,
důvod, proč žít.

Strach se rozplynul
jako mávnotím (kouzelné) hůlky,
dvě slepené půlky
se spojily v jednu
a ty klesáš ke dnu
té bezedné lásky.

Svět má najednou růžové pásky,
věechno se rozplyne
a zbyde jen to hezké.
Ten kdo říká: "Je to jen bolestná, špinavá sázka"
- ten neví, co je to bezmezná LÁSKA.

Amatérské dílo x) Líbí????

Něco o klucích

4. listopadu 2013 v 15:16 | X |  Vysvětlivky
To my holky hledáme na klucích zbytečné složitosti. Vždyť oni jsou v základu vlastně úplně jednoduší. Připravila jsem si pro tebe pár faktů o naších protějšcích, které se mi osvědčili v mé vlastní realitě, která mě oplývá.

Chtít nebo milovat…
Když někoho miluješ, zdá se automatické, že jej i chceš. Když někoho chceš, zdá se automatické, že jej i miluješ. Skutečnost je jiná. Miluješ někoho už dlouho, ale on ti jen ubližuje, že o něj vlastně ztrácíš zájem. Víš, že kdybys s ním byla, bylo by to pro tebe mnohem horší. Pak taky někoho chceš, ale nemiluješ ho. Můžeš od nějak pak chtít jen sex, aby tě odreagovat nebo vyhnal jiné kluky z hlavy…
Rozmysli se, jestli ho chceš nebo miluješ. Je v tom rozdíl.
Chceš ho pro jeho krásu, inteligenci, smysl pro humor, kvůli jeho svalům…? To není láska, to je obdiv. Jestliže ho miluješ a ani nevíš proč, tak je to to pravé.

Když miluje jinou…
Nedoufej, že mu tu jinou vyženeš z hlavy. Má ji tam a tak to je. Kluci jsou lovci, bojovníci, kteří se nevzdávají. Ty mu budeš jen překážet. Nesnaž se pomluvami ji zesměšnit. Nesnaž se mu nakecat, že ona není pro něj ta pravá. Když totiž on miluje jinou, tak ty šanci ztrácíš… Nezbývá ti nic jen čekat.

Nevím…
Tohle slovo si lidé vymysleli (pokud se nejedná o znalosti a informace získané nikoliv vrozené), aby nemuseli říkat pravdu. A proto "nevím" - znamená "nechci ti ublížit, ale…".

V posteli vždycky budeš úžasná a nejlepší…
V posteli při sexu může padnout spousta vět, které tě potěší. Kluk je vzrušený, je plný energie a vášně, chce tě přivést k lepším výkonům, a proto tě chválí. Jenže už je natolik ovlivněn tím, co mu teď stojí, že není schopen uvažovat a mluvit stejně vážně jako za normální situace. Proto ne vždy "chci tě" při sexu bude znamenat to samé, co "chci tě" mezi kamarády v hospodě.

Kdo tě chce vidět, ten si na tebe čas najde…
"Nemám čas. Mám toho hodně na práci. V nejbližším měsíci toho budu mít hodně…"
To jsou fráze známé i nám holkám. Čekat můžeš; týden nebo dva, ale může se stát, že je to taky jen výmluva, protože se už vidět nechce a je moc velký srab na to, aby bouchl do stolu a řekl narovinu, proč se ti vyhýbá.

Vždycky bude záležet na tom, jak vypadáš.
Nemusíš být miss World, nemusíš na sebe dávat tuny make upu, nemusíš být značkové oblečení podle nejnovější módy… najdi jen někoho, komu se budeš líbit, tak jak vypadáš přirozeně. 100 lidí, 100 chutí a i na tebe někde čeká ten Pravý.
Ovšem každá holka by o sebe měla aspoň trošku pečovat, protože tím, že někomu padneš na první pohled do oka, se zvyšuje šance, že potkáš někoho, do koho se zamiluješ. I ty si všímáš dříve těch hezčích kluků.

no, třeba vám to pomůže, myslím si, že něco z toho je pravda
ale jsem připravena, že mi to klidně můžete zkritizovat ;)